Värvimine

 15622352_374183489599185_1678783876092895966_nЛена рыж амбре
Juuste värvimine pole ainult naise soov oma imagot muuta, juuksevärv aitab sageli peita halle juukseid või parandada loomulike juuste värvi andes neile sügavust ja sära. Juuste värvimise meetod muutub pidevalt, Laagnasalong juuksurid püüavad anda omalt poolt parimat ja pakuvad tänapäeva moeteadlikele naistele uusi meetodeid ja tehnoloogiaid juuste värvimises.
Oma imago muutmiseks pole tingimata vaja muutuda brünetist blondiks või vastupidi. Miks mitte eksperimenteerida erksate või „pleekinud” salkudega. Kui aga on raske valida, siis võib sujuvalt üle minna  ühelt toonilt juuksejuurtel teisele toonile juukseotstel! Õnneks on juuksevärvimise meetodeid väga palju. Vaatame, milliseid variante pakutakse ilusalongis.
Värvimise variandid
Brondeerimine
Mis see on
Nimetus „brondeerimine”  tuleb sõnadest „blond” ja „brünett”. Põhjaks võetakse keskmine helepruun toon ja helendatakse juukseid: alates tumedast juuksejuurtel kuni heledani juukseotstel. Lisatoonid ei tohi erineda mitte rohkem kui 3 tooni võrra. Ei tasu segamini ajada blondeerimisega – juuste valgendamisega, mida sageli on vaja teha enne värvimist.
Kellele sobib
Sirgete juustega naistele, kel on raske valida ja kes soovivad loomulikku värvi. See võimaldab kasvatada „oma” juukseid, värskendada näojumet, rõhutada põsesarnu ja tuua esile lõikuse kontuuri, lisab juustele kohevust.
Millele pöörata tähelepanu
Eelnevalt värvitud juustele tuleb „tagasi anda” naturaalne värvitoon või neil osaliselt värv maha võtta, kuna põhjaks võetakse loomulik toon. Niimoodi blondidel tumendatakse juukseid kuni helepruuniks või vaskpunaseks, aga brünette helendatakse kuni šatäänini välja. Protseduuri ei saa ise teha, salongis nõuab see just nimelt koloristi, mitte juuksuri teenust. Brondeerimise puhul piisab väljakasvanud juuste toonimisest kord 2-3 kuu jooksul. 
Ombre (Degrade)
Mis see on
Ombret nimetatakse ka kontrastseks koloreerimiseks. Värvimisel läheb üks juuksevärv sujuvalt üle teiseks. Efekti saavutamiseks tehakse pleekinud juuksejuured tumedamaks, nii nagu brondeerimiselgi, aga on ka palju ekstravagantsemaid variante: tumedad juuksejuured ja juukseotsad heleda triibuosaga keskel või kontrastne üleminek mustalt plaatinablondile.
Dip-Dye tehnika loob spetsiaalselt hooletu efekti erksate salkudega, mis on otsekui värvipurki kastetud: õlgade kohal tõmmatakse näiteks roosad või türkiissinised triibud.
Kellele sobib
Neile, kellel on pikad juuksed ja kes tahavad eksperimenteerida värvidega ja visuaalse efektiga. Taoline värvimine annab visuaalselt juurde kohevust õhukestele juustele.
Millele pöörata tähelepanu
Toonidega mängimine pleekinud juuste efekti puhul võimaldab „varjata” väljakasvanud juuksejuuri. Kontrastsel värvimisel tuleb regulaarselt ilusalongi külastada. Ombret teeb ainult kogenud meister ning keeruline ja pikk värvimise protseduur on küllalt kallis.
Meleerimine
Mis see on
Osad salgud tehakse mitu tooni heledamaks. Värvimiseks kasutatakse spetsiaalset aukudega mütsi, salkudele keeratakse ümber fooliumpaber või värvitakse patsi punutud juukseid. Sellise niinimetatud Ameerika meleerimise puhul värvitakse salgud 3-4 erineva tooniga. Veneetsia meleerimise puhul tehakse tumedatesse juustesse heledad „pleekinud” salgud.
Kellele sobib
Neile, kes tahavad muuta juuste värvi, kuid pole valmis radikaalseks ümbervärvimiseks. On ilus tumedatel juustel, samuti aitab värvitud blondiinidel tagasi minna oma naturaalse värvi juurde, varjab halle juukseid ja annab soengule juurde kohevust.
Millele pöörata tähelepanu
Varem värvitud või keemiliste lokkide juuste puhul võib salkude värv erineda oodatust. Kui juukseid on värvitud hennaga, siis on suur oht saada erkoranžid juuksekiharad. Kui juuksed on halvas olukorras, siis meleerimine vaid rõhutab puudujääke, samuti kahjustab lisaks juuste struktuuri värvi mahavõtmine.
Säästev meleerimine
Säästev meleerimine kreemvärviga vaha lisamisega. Tänu sellele on võimalik saavutada pehmeid kuldseid, kuid mitte heledaid toone. Tavaliselt helendatakse juukseid 3-4 tooni võrra.
Kellele sobib
Neile, kes tahavad tooni muuta, kuid samal ajal säilitada juuste üldist värvi. Sobib kahjustatud juustele.
Millele pöörata tähelepanu
On ilus heledatel ja hele-ruugetel, lisab neile kohevust, aga tumedatel juustel jääb peaaegu märkamatuks.
Balayage
Mis see on
Ühendab koloreerimist ja meleerimist, kuid värvimine keskendub ainult juuste otstele. Juuksesalgud tehakse eelnevalt heledaks, värv kantakse peale ja keeratakse fooliumpaberisse.
Kellele sobib
Neile, kes tahavad oma imagot muuta, kuid püüavad säilitada juuste loomulikku väljanägemist ja pole valmis regulaarselt ilusalongi külastama, selleks et väljakasvanud juuri värvida.
Millele pöörata tähelepanu
On ilus lühikestel juustel ja järgulistel lõikusel, pikkadel juustel mõjub halvasti. Värvi mahavõtmisel kahjustub juuste struktuur, juukseotsad muutuvad hapraks ja jäigaks.
Shatush
Mis see on
Juuksed tehakse heledaks, imiteerides nende loomulikku pleekimist. Salgud värvitakse juhuslikus järjekorras, juuksejuurtest paar sentimeetrit, ülemineku teravust pehmendatakse tupeerimisega. Mõnikord värvitakse salgud soengu sees, et läbi kumades looksid kohevuse efekti.
Kellele sobib
Võimaldab varjata väljakasvanud juuksejuuri, maskeerida eelnevat ebaõnnestunud värvimist või halle juukseid, kui seda pole üle 30%. Sobib pikkadele ja keskmise pikkusega juustele.
Millele pöörata tähelepanu
Tulemuslikum on tumedamatel juustel, heledatel jääb peaaegu märkamatuks. Protseduur võtab vähem aega kui tavaline meleerimine. Shatushi võib teha kord kolme kuu jooksul, kuna juustejuurtel pole kindlat värvipiiri.
Toneerimine
Mis see on
Juuste värvimine ühte tooni mittepüsivärviga, mis ei kahjusta juuste struktuuri, säilitab nende loomuliku pigmendi, ja tuleb järk-järgult pea pesemisel maha, ei jäta väljakasvanud juuksejuurte piiri.
Kellele sobib
Neile, kellele meeldib tihti oma imagoga eksperimenteerida ja ei taha juukseid traumeerida värvi mahavõtmisega värvimisel. Võimaldab taastada „oma” värvi hallide juuste puhul, juhul kui neid ei ole üle 40%. Heledad värvid sobivad ainult blondiinidele, tumedatel juustel pole neid lihtsalt näha.
Millele pöörata tähelepanu
Paar kuud enne toneerimist loobuge henna kasutamisest, vastasel korral ei saa juuste tooni ette ennustada. Intensiivse toneerimise värvides pole ammoniaaki, need teevad juukseid 1-2 tooni heledamaks või värvivad tumedamaks. Need värvid kuluvad pestes maha keskmiselt 2 kuuga (välja arvatud pleegitamine). Paremini haakub toon, mis on lähedane juuste naturaalsele värvile. 

Olge ilusad!